Lundbergs Spisehus, beliggende i de historiske rammer på Maltfabrikken i Ebeltoft, tilbyder unikke faciliteter til en bred vifte af arrangementer, der enten kan afholdes i restauranten eller i nogle af Maltfabrikkens mange lokaler.
Vi kan afholde mange typer af arrangementer:
- Møder og konferencer: Professionelle faciliteter med AV-udstyr og lokaler med kapacitet op til 300 deltagere.
- Private selskaber og fester: Skræddersyede arrangementer fra intime sammenkomster til store festligheder.
- Bryllupper: Specialdesignede bryllupspakker med gastronomiske oplevelser i enestående omgivelser.
Rammerne på Maltfabrikken:
Maltfabrikken kombinerer historisk charme med moderne faciliteter, hvilket skaber en unik atmosfære for ethvert arrangement. De restaurerede lokaler afspejler stedets industrielle arv og tilbyder fleksible rum, der kan tilpasses efter behov. Den centrale placering i Ebeltoft gør det let tilgængeligt for gæster at komme hertil.
Ønsker i at afholde jeres arrangement et andet sted end Maltfabrikken, leverer vi også gerne maden ud af huset.
Maden:
Lundbergs Spisehus hylder det enkle, ærlige og naturlige køkken med fokus på sæsonens råvarer. Mange ingredienser hentes lokalt, såsom djurslandske frilandsokser og strandkål fra kysten ved Ebeltoft Vig.
Pris:
Vi kan skræddersy menuen og dit arrangement, som du ønsker. Herunder følger dog priseksempler på diverse arrangmenter, som du kan læse mere om på vores hjemmeside: https://foodfamilygroup.dk/lundbergsspisehus
Konfirmation: 895,- pr. person
Bryllup: 1200,- pr. person
Barnedåb: 365,- pr. person
Fest med ad libitum drikkevare: 795,- pr. person